Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurzy a besedy

Individuální příprava/Příprava pro páry/Skupiny

Setkání jsou většinou rozdělena na několik částí, záleží na naší domluvě. Na některá témata se můžeme zaměřit víc - přizpůsobím kurz Vašim potřebám. Individuální příprava probíhá dle domluvy, nejčastěji dojíždím k budoucím rodičům domů.
 
1.část
Změny a životospráva v těhotenství. Co vše je potřeba zařídit na příchod miminka? Co si vzít s sebou do porodnice? Co vše je potřeba nachystat si pro miminko – výbavička, praktické rady. Výběr porodnice - příprava porodního přání/plánu. Známky blížícího se porodu. Kdy jet do porodnice? Jak probíhá příjem na porodní sál? I. doba porodní – ukázka úlevových poloh. Informace o bolesti při porodu, masáže při porodu. Nefarmakologické tišení bolesti. Možné komplikace. Role partnera a duly u porodu.
2.část
Průběh samotného porodu – jak jej zvládnout. II. – III. doba porodní, ukázky poloh při vypuzování. Dýchání. Porod placenty. Bonding a jeho vliv na psychiku matky a dítěte. Šestinedělí a jeho specifika. Co mít doma nachystáno? Výhody kojení pro matku a dítě. Správné kojící polohy a alternativní způsoby krmení miminka. Péče o miminko a ukázka správné manipulace s dítětem. BKM. Nošení miminek v šátku.
  

Tématická setkávání
 
Kojení
Ukázka správné techniky kojení. První přiložení. Polohy při kojení. Kojení a císařský řez. Praktické pomůcky. Alternativní způsoby krmení. Nejčastější problémy s kojením a jejich řešení.

Přirozený porod - projekce filmu
Projekce vybraného filmu/filmů s porodní tématikou. Volná beseda o filmu, ale také o těhotenství a přirozeném porodu. Sdílení s dalšími ženami.

Nošení dětí
Jaký úvaz použít? Na záda, bok nebo na břicho? Opravdu je to dítěti i nosiči prospěšné? Šátek nebo ergonomické nosítko? Jaký materiál či značku preferovat?
Jaké doplňky vybrat, nosící kapsu nebo bundu?

Bezplenková komunikační metoda
Co to je a jak na to? Jaký pořídit nočník?
Praktické tipy a fígle pro bezplenkování.

Látkové pleny
Jaká je jejich výhoda? A co ekologická stopa?
Bavlněné, bambusové nebo konopné?
Údržba plen, jejich skladování.